Чи можна хрустіти спиною і чому після цього приходить полегшення? Лікар розкрив секрет
Багато людей люблять хрустіти спиною, однак не знають про те, які наслідки це може мати. Часто після такої процедури людям стає легше, але важливо зрозуміти, що саме полегшує біль та чи корисно це для організму.
Лікар-вертебролог Радіон Ігнатьєв у своєму блозі в Instagram пояснює, як головні, зубні болі взаємопов'язані із хребтом та спиною. Читайте далі!
Чи можна хрустіти спиною?
Спеціалісти говорять про те, що хрустіння спиною та суглобами може бути безпечним. Проте слід бути обережними, оскільки внаслідок різкого тиску може защемити нерв. Тож лікар рекомендує дотримуватись певних правил, щоб зменшити ризик проблем зі спиною та хребтом:
-
Рух — це життя. Лікарі підкреслюють важливість більш активного руху, особливо, якщо ви маєте сидячу роботу. Робіть перерви та розминайте спину, руки та ноги час від часу.
-
Обережна розтяжка. Вона допоможе змістити синовіальну рідину та змастити суглоби. Однак перед початком розтяжки краще проконсультуватись із лікарем, щоб обрати відповідний комплекс вправ.
-
Частий хрускіт спиною, як і пальцями, може бути способом заспокоїти нерви. Спробуйте замінити цей звичай на медитацію або вправи з глибоким диханням.
-
Хрускіт — це звичка. Для подолання цієї звички важливо контролювати свої дії та уважно стежити за тим, коли ви починаєте хрустіти спиною, щоб вчасно зупиняти себе.
Чому все ж таки не можна хрустіти спиною?
Хрускіт спиною може призвести до гіпермобільності суглоба, оскільки кожен раз, коли ви "хрустите" спиною, суглоб виходить за межі свого нормального діапазону руху. Це може призвести до розтягнення навколишніх м'язів і загрожувати нестабільністю суглоба та пошкодженню зв’язок. Тож краще більше рухатися, займатися спортом та відвідувати лікаря, а не хрустіти спиною.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
А якщо ви раптом відчули, що постійно мерзнете, то вам варто знати про 7 причин, через які наш організм постійно відчуває холод. Читайте та беріть до уваги!