Коли шкарпетки не допомагають зігрітися: чому мерзнуть ноги

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Журналістка

Багато людей взимку скаржаться, що у них мерзнуть ноги та руки - навіть вдома, де відносно тепло. Ми вже ділилися з вами корисними лайфхаками , які допоможуть зігрітися вдома, якщо у приміщенні недостатньо тепло. Тепер же розкажемо про медичні причини, через які вашим ногам може бути холодного навіть у шкарпетках.

Чому мерзнуть ноги, розповідають фахівці Клівлендської клініки. Експерти зауважують, що причини бувають різні, але, якщо ви живете у прохолодному кліматі, холодні ноги зазвичай є нормальним явищем.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чому мерзнуть ноги: фізіологія та хвороби

Якщо температура ваших ніг нижча, ніж температура решти тіла, ноги будуть холодними. Однак це явище також може бути ознакою поганого кровообігу у ногах та стопах.  Носіння теплих шкарпеток допомагає боротися з проблемою, а також діагностувати та вилікувати основну причину холодних ніг. Проте, якщо ви часто відчуваєте холодні ноги, зверніться до лікаря для обстеження, радять фахівці.

Відзначається, що холодні ноги частіше зустрічаються у людей, які мають:

 • Аутоімунні стани (анемія).

 • Хворобу серця.

 • Гормональні зміни (гіпотиреоз).

 • Закупорку вузьких артерій або звужені кровоносні судини.

 • Нервові захворювання (фіброміалгія).

 • Захворювання периферичних артерій.

 • Феномен Рейно.

Як холодні ноги впливають на організм?

Коли шкарпетки не допомагають зігрітися: чому мерзнуть ноги - фото №1

Звісно ж, це явище може викликати дискомфорт. Більш того, трапляються випадки, коли ноги настільки холодні, що це аж викликає легкий біль у нижніх кінцівках. Зазвичай він минає після того, як ноги зігріються і набудуть такої ж температури, як і решта тіла.

Коли варто звернутися до лікаря через холодні ноги

 1. Якщо ноги практично завжди або дуже часто холодніші за решту тіла.

 2. З'являється легкий пульсуючий біль у ступнях і пальцях ніг, пальці часто німіють від холоду.

 3. Ногам треба досить багато часу, щоб відігрітися після, наприклад, погулянки на вулиці взимку.

 4. Колір ступнів сильно відрізняється від решти тіла: вони можуть бути дуже блідими, червоними, синюватими чи навіть фіолетовими.

 5. Холод в ногах з'являється "планово": у певні години чи частини доби. Наприклад, вранці, ввечері, вночі тощо.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як відновитися після хвороби та укріпити організм взимку. Ефективними перевіреними порадами ділиться лікар-дієтолог.