Ліки і алкоголь: які препарати не можна змішувати зі спиртними напоями

Здоров'я
729
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото пігулки і вино
Фото: apte4ka.

Які ліки не можна приймати і пити алкоголь

При складанні домашньої аптечки люди часто читають анотації до ліків. У багатьох з них чітко вказано, що деякі препарати категорично не можна поєднувати з алкоголем.

Змішуючи ліки з спиртними напоями потрібно бути готовим до різних побічних реакцій: нудоти, блювання, головного болю, сонливості. Які саме медикаменти точно не варто поєднувати з вживанням алкоголю, розповідає healthshots.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Ліки можуть втрачати свою лікувальну дію через вплив алкоголю. Тому ознайомтеся зі списком препаратів, які не вживаються з алкоголем.

Загалом бажано уникати вживання алкоголю під час прийому ліків, оскільки він може вплинути на ефективність препарату та може посилити побічні ефекти,
каже Доктор П. Венката Крішнан.

Ліки, які не можна змішувати з алкоголем

Антидепресанти

При одночасному прийманні алкоголю антидепресанти можуть посилювати сонливість і порушувати координацію. Це також може зменшити ефективність ліків та погіршити симптоми депресії, задля полегшення якої вони і приймаються.

 Бензодіазепіни

Вони приймаються для лікування тривожних розладів і панічних атак. Вживаючи з алкоголем бензодіазепіни посилюють седативний ефект і ризик пригнічення дихання також зростає. Комбінувати досить небезпечно, оскільки може призвести до сильної сонливості, проблем з пам’яттю, а також передозування.

Нейролептики

Вони призначені для лікування шизофренії, допомагаючи регулювати нейромедіатори, щоб полегшити галюцинації, марення та інші симптоми психозу.Одночасне приймання з алкоголем підсилює седативну дію нейролептиків, збільшуючи ризик запаморочення, сонливості та порушення здатності розуміти.

Нестероїдні протизапальні засоби

Їх призначають для зменшення болю, запалення та лихоманки шляхом інгібування простагландинів, які є медіаторами запалення. Вживання НПЗП з алкоголем може збільшити ризик шлунково-кишкової кровотечі та виразки, оскільки обидва можуть подразнювати слизову оболонку шлунка,
попереджує Венката Крішнан.

Антикоагулянти

Вони запобігають утворенню тромбів, зменшують ризик інсультів і тромбозів глибоких вен, пригнічуючи процес згортання крові. Їх вживання разом з алкоголем може збільшити ризик кровотечі, що потенційно може призвести до  внутрішньої кровотечі.

Опіоїди

Це  потужні болезаспокійливі засоби, які діють на центральну нервову систему. Вживання з алкоголем посилює пригнічення центральної нервової системи. Це підвищує ризик дихальної недостатності, сильної сонливості та передозування.

Ліки від діабету

Контролюють рівень цукру у крові діабетиків. Алкоголь може посилити ефект зниження рівня цукру в крові ліків від діабету, що призводить до гіпоглікемії, запаморочення та порушення когнітивних функцій.

Міорелаксанти

Полегшують м'язові спазми і напруження. Спиртні напої  посилюють сонливість і запаморочення, підвищуючи ризик нещасних випадків і падінь.

Антабус

Antabuse (дисульфірам) використовується для лікування алкогольної залежності, викликаючи неприємні реакції, такі як нудота, якщо вживається алкоголь, таким чином перешкоджаючи людям пити. Якщо вживати алкоголь, це призведе до сильного дискомфорту, включаючи нудоту, блювоту та головний біль.

Ацетамінофен

Ацетамінофен (тайленол) — це болезаспокійливий і жарознижувальний засіб. Поєднання з алкоголем підвищує ризик пошкодження печінки, оскільки обидва вони метаболізуються в печінці. Ця комбінація може призвести до токсичності печінки та недостатності

При прийманні препаратів з переліку потрібно обов'язково консультуватися з лікарем, щоб знати всі ризики, побічні дії та реакції.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, як правильно вимірювати артеріальний тиск . Адже неправильна поза може дати невірні результати.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.