Сонячний елемент: Вітамін Д та його роль у здоров'ї

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Вітамін Д, фото
Фото: olidetrim.com

Чим корисний вітамін D, де його шукати і що буде, якщо в організмі його недостатньо?

Для красивої здорової посмішки та нормальної роботи організму в цілому дорослим та дітям потрібен вітамін Д. Він є однією з головних поживних речовин, що відповідає за роботу більшості органів і систем. Самостійно організм синтезує речовину під впливом сонячних променів, але зазвичай у недостатній кількості. Також він може надходити разом із продуктами харчування, біологічно активними добавками.

Вплив на організм у цілому

Дефіцит вітаміну Д розвивається внаслідок його недостатнього надходження, у зоні ризику люди старше 50 років, які зазнають постійного стресу. Чим вище фізичні, психоемоційні навантаження на організм, тим швидше він витрачатиме запаси нутрієнтів і вимагатиме їх поповнення.

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Вітамін Д3 - це жиророзчинна речовина, яка міститься в різних продуктах і харчових добавках. Самостійно організмом він продукується ендогенно - тобто під час потрапляння променів УФ на шкіру. Особливо гостро нестача речовини зазвичай відчувається в холодну пору року, коли в раціоні багато вуглеводів, а сонячного тепла недостатньо. До проявів гіповітамінозу відносять болі в суглобах, сильну втому, часті застуди, проблеми з концентрацією уваги, гормональним фоном. Але для постановки діагнозу потрібно здати аналізи - тільки вони покажуть точний вміст речовини в крові.

Без достатньої кількості вітаміну Д не буде нормально засвоюватися кальцій у кишківнику. Відповідає речовина за підтримання оптимальних концентрацій сироваткового фосфату і кальцію - елементи потрібні для нормальної мінералізації кісткової маси. За дефіциту вітаміну кістки швидко стоншуються, можуть деформуватися і ставати крихкими. У дитячому віці достатній рівень Д3 - запорука нормального розвитку і росту. Літнім людям теж важливо постійно контролювати показники, щоб знизити ризики остеопорозу.

Чим ще корисний вітамін Д:

  • Надає профілактику дерматологічних, серцево-судинних патологій;

  • Мінімізує ризики онкології, стримує зростання патологічних клітинних структур;

  • Підвищує імунітет;

  • Прискорює ріст м'язів;

  • Регулює роботу щитоподібної залози;

  • Запобігає утворенню тромбів.

Під впливом Д3 формуються хрящові клітини, відбуваються процеси синтезу білкових стром, захоплення, відкладення кальцію із плазми. Неминуче при низькому рівні речовини починаються проблеми із зубною емаллю – це кривизна росту, неправильний прикус, карієс.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Бажаєте покращити стан здоров'я?

Пройдіть комплексний скринінг і здайте аналізи на вміст нутрієнтів у крові. Обов'язково перевірте рівень вітаміну Д - без нього фосфор і кальцій не будуть нормально засвоюватися, а ці мікроелементи відповідають за зуби, кістки, роботу мозку. Бере участь речовина в гормональній регуляції, допомагає запобігати запаленням, нормалізувати роботу імунітету та ЦНС.

Нестача вітаміну Д3 – основна причина:

  • патологій судин, серця;

  • шкірних проблем;

  • остеопорозу;

  • рахіту;

  • болю в суглобах;

  • стоматологічні захворювання.

Найкращі джерела речовини - продукти харчування та добавки. Вітамін Д3 "Олідетрим" виготовляється на основі сафлорової олії високого очищення, що підвищує ступінь його засвоєння. Що дає вітамін Д бренду за умови його курсового прийому - бадьорість, підвищення рівня енергії, зміцнення імунітету, нормалізацію гормонального фону, поліпшення стану шкіри, волосся, нігтів, зубів і кісток. Ви можете приймати профілактичні дозування або лікувальні (їх прописує лікар). Для оцінки точного поточного рівня вітаміну в організмі потрібно здати аналіз. Препарат "Олідетрим" йде в різних дозуваннях для дітей і дорослих - 600, 1000, 2000, 4000 і 10000 МО.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Нагадаємо, раніше ми також писали про найкращі сироватки з вітаміном С . Вони допомагають шкірі сяяти яскравіше та захищають її від фотостаріння.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.