Стригучий лишай: як можна заразитися та як лікувати

Здоров'я
570
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото дівчинка дивиться у дзеркало
Фото: Depositphotos.com / ampyang

Мікроспорією можна заразитися від контакту з вуличними тваринами

Стригучий лишай або мікроспорія ще називають котячим лишаєм. Це одне із найбільш заразних грибкових захворювань. Ним можна заразитися при контакті з вуличними котами, собаками та іншими тваринами або з зараженою людиною. Раніше ми розповідали про сезонну алергію та її наслідки, а зараз час поговорити про мікроспорію.

Іноді зараження відбувається через килими, шапки, гребінці, рушники, іграшки, речі, на які попала шерсть чи лусочки хворої тварини. Тому не можна передавати нікому індивідуальні речі та не торкатися вуличних тварин. Як проявляється стригучий лишай та як його лікувати, розповідає дерматолог Кочергіна Світлана.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Що таке стригучий лишай?

Мікроспорія проявляється у вигляді округлих бляшок з чіткими піднятими краями та лущенням на поверхні. Також в місцях висипу вражається волосся: воно обламується над поверхнею шкіри. Через це захворювання отримало назву стригучий лишай.

Ураження шкіри голови важче піддаються лікуванню, оскільки спори гриба швидко розносяться по волоссю. Раніше пацієнтів із мікроспорією голови (особливо дітей) зазвичай голили налисо для більшої ефективності лікування. Зараз така практика не поширена, адже існують простіші способи лікування.

Як підтвердити діагноз

Потрібно зробити зішкріб лусочок шкіри з подальшим дослідженням під мікроскопом. Також в кабінеті дерматолога є спеціальна лампа Вуда, якою можна посвітити на висип і побачити зеленувате світіння.

Як лікувати хворобу?

Лікування залежить від розташування та розмірів висипу. Воно може бути тільки місцевим, за допомогою протигрибкового крему і шампуню, або включати системне лікування протигрибковими таблетками. Також дуже важливо лікувати у ветеринара своїх домашніх тварин.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, чи можна давити прищі. Дерматовенеролог розповів, які піддаються видаленню, а які категорично не можна чіпати.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.