Їсти чи не їсти: користь та шкода імбиру для організму

Дієти та харчування
Тамара Черкасова

Тамара Черкасова

Журналістка

Імбир має багатий набір активних речовин, які сприяють зміцненню імунітету. Стародавні китайські, індійські та перські медичні трактати вихваляють імбир за його тонізуючі, жарознижувальні та очищаючі властивості. Користь імбиру відома багатьом, але чи має рослина протипоказання? Розбираємось разом з HOCHU.ua.

Корисні властивості імбиру

Імбир - знайома усьому світу прянощі, що набула популярності завдяки своєму унікальному смаку і високій поживній цінності. Багатий вмістом вітамінів, мінералів та ефірних олій, цей корінь має безліч корисних властивостей, включаючи допомогу при харчових отруєннях, зняття нудоти та блювання. Значна кількість магнію у складі імбиру сприяє ефективному виведенню токсинів з організму та покращує роботу нервової системи. Крім того, присутні в ньому пектини та клітковина активізують перистальтику та стимулюють виділення травних соків, що сприяє зниженню газоутворення та прискорює обмін речовин. Але можна виділити інші корисні якості імбиру:

Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
  1. Зігрівальна дія та стимуляція активного потовиділення роблять імбир відмінним засобом для подолання простудних захворювань.

  2. Поліпшення травлення - ще одна корисна властивість імбиру, зумовлена активацією вироблення ферментів підшлункової залози та прискоренням обміну речовин. Крім того, він проявляє свою ефективність при зниженні нудоти, морської хвороби та токсикозі.

  3. Імбир позитивно впливає на рівень цукру в крові, що робить його корисним для людей з діабетом. Так, у дослідженні 2015 року група з 41 людини з діабетом 2 типу приймала 2 грами порошку імбиру на день. У 2022 році дослідження підтвердило у них значне зниження рівня цукру в крові.

  4. Давно визнаний засобом полегшення дисменореї - больового синдрому, що супроводжує менструацію. Дослідження 2009 року показало, що додавання 250 міліграмів імбиру в їжу кілька разів на день може бути ефективним у полегшенні болю, як лікарські препарати.

  5. Імбир має антибактеріальні властивості, які захищають порожнину рота від бактерій і допомагають при грибкових захворюваннях.

  6. Додатковий позитивний вплив на серцево-судинну систему, зниження тиску та ризик розвитку ішемічної хвороби, а також здатність знижувати рівень холестерину.

  7. Присутність антиоксидантів та біоактивних сполук у рослині може запобігти розвитку запальних реакцій, що знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера та захищає від вікового зниження когнітивних функцій.

Імбир це не просто смачно. Гінгерол, натуральний компонент кореня імбиру, покращує перистальтику шлунково-кишкового тракту. Вживання імбиру сприяє ефективному травленню, тому їжа не затримується в кишковику так довго,

зазначає Ема Слеттері, клінічний дієтолог із Johns Hopkins Medicine.

Побічні ефекти та шкода імбиру

Їсти чи не їсти: користь та шкода імбиру для організму - фото №1

Імбир має безліч корисних властивостей, проте це не означає, що його слід розглядати як універсальні ліки від усіх захворювань. Надмірне вживання імбиру може спричинити небажані побічні ефекти та погіршити проблеми зі здоров'ям. Ось деякі з них:

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Небезпеки під час вагітності

Безпека вживання імбиру під час вагітності, особливо на пізніх термінах, викликає суперечки у гінекологів. Перевищення денної норми споживання імбиру може підвищити ризик викидня. Тому вагітним жінкам слід проконсультуватися з лікарем перед його вживанням.

Негативний вплив на шлунок

Як і будь-які гострі продукти, імбир може дратувати шлунок і викликати печію, діарею та розлади ШКТ. Багато "рецептів" з імбиром припускають його вживання натще або у великих кількостях, що може призвести до проблем зі шлунком, навіть у здорових людей.

Подразнення порожнини рота

При вживанні імбиру може виникнути синдром оральної алергії, що супроводжується свербінням та неприємним присмаком у роті. У деяких випадках алергічні реакції можуть проявитися поколюванням і набряками в ротовій порожнині.

Навіть за відсутності протипоказань, слід бути обережним при вживанні імбиру та починати з невеликих порцій, оскільки реакція організму на цей концентрований продукт може бути непередбачуваною. Також не рекомендується вживати корінь під час прийому деяких ліків, таких як ті, що розріджують кров, оскільки імбир може посилити їхню дію та призвести до кровотеч.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Раніше ми писали, чи можна пити сирі яйця . Ця, здавалося б, безневинна звичка може мати серйозні наслідки.