Досі п’єте воду з лимоном і намагаєтесь не запивати їжу? Нутриціолог пояснила, в чому ваша помилка

Дієти та харчування
Хіцька Наталія

Хіцька Наталія

Редакторка стрічки новин

Раніше ми писали, як схуднути без зусиль, просто переглянувши свої харчові звички. Також відомий нутриціолог радить змінити і свій підхід до споживання води. Виявляється, популярна думка, що потрібно пити воду саме з лимоном, є хибною. Як і та, що нею не можна запивати їжу. Детальніше - у цій статті на HOCHU.ua.

Українська нутриціологиня Катерина Крупкіна в нещодавньому інтерв'ю Раміні Есхакзай розповіла про споживання води. Зокрема, чи дійсно потрібно пити 2,5 літри води в день та додавати до неї лимон.

Так, експертка відкидає популярну думку, що щодня потрібно пити по кілька літрів води в день. Кількість її споживання залежить від багатьох факторів: ваги людини, її раціону, клімату, в якому вона проживає, кількості втраченої води під час фізичних навантажень тощо.

Related video

Ми беремо рідину з їжі (зокрема, овочів та фруктів), з кави, чаю. Навіщо пити додатково ще 2,5 літри води? Тільки з їжі ви, умовно, берете 1-3 стакани води та ще п’єте напої протягом дня. В сумі - 5-6 л рідини в день. Я вважаю, це не добре. Потрібно рахувати всі напої та всю рідину, яку людина споживає за добу,

- каже Катерина.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також експертка відкидає думку, що пити воду потрібно саме з лимоном: “Це більше як ароматизатор. І все. Якщо ви хочете отримати вітамін С, то потрібно вичавити весь лимон в ту воду, оскільки одна долька нічого не дасть”. 

Думка про те, що лимон допомагає підняти кислотність - також хибна: “Долька лимона на кислотність шлунку взагалі не вплине. Та й взагалі не можна залужити чи окислити наш організм - це все міф. І треба, щоб спеціалісти це розуміли. Бо я іноді чую від них такі фрази, що “треба перед польотом залужити організм, бо він окислиться”. Якби в нас порушувався pH - ми б померли. Це не жарт”.

Фото: freepik.com
Фото: freepik.com

Напої під час їжі: так чи ні?

Як стверджує експертка, запивали їжу водою - можна: “Шлунковий сік неможливо розбавити через те, що він дуже концентрований. І я дуже сумніваюсь, що хтось вип’є 5 літрів води за раз”. Але є одне “але”: “Що стосується чаю та кави, треба розуміти, що вони блокують засвоєння деяких мікроелементів. Наприклад, заліза. Тож, якщо у вас він в дефіциті, краще не змішувати їжу з напоями - зачекайте 40-60 хвилин перед тим, як випити каву”. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

Також раніше ми писали, що нам потрібно, щоб бути здоровими. Які мають бути у кожної людини в холодильнику - розповідаємо у цій статті.

Фото: freepik.com