Покращать травлення і зміцнять імунітет: які продукти мають таку дію
Які продукти потрібно вживати для покращення травлення
Все, що ми споживаємо має важливе значення для нашого організму. Травна система є найважливішою, але дуже чутливою частиною людського тіла. Їжа, якою ми харчуємося визначає наше внутрішнє здоров'я, тому важливо не класти у рот все підряд, особливо намагатися контролювати апетит під час критичних днів.
Правильне функціонування травної системи відіграє важливу роль у засвоєнні поживних речовин у крові, які є будівельним матеріалом організму. Отже, підтримка рівноваги поживних речовин є важливою для правильного функціонування організму, розповідає лікар-дієтолог Парул Дубе для медичного посібника дієтолога healthifyme.
Якщо травна система функціонує правильно, вона допомагає захистити тіло від зовнішніх атак, щоб забезпечити здорову роботу організму. Збалансований мікробіом необхідний для кращої травної системи.
Мікробіом — це екосистема, де всі мікроби взаємодіють між собою. Він реагує на їжу, режим сну, рівень стресу та ліки. Від правильної роботи травної системи залежить загальний стан організму, здатність протистояти хворобам та зміцнення імунітету.
Найкращі продукти для здоров'я кишківника
Продукти, багаті пробіотиками. Напій комбуча, кефір, азіатська овочева страва кімчі, японська страва з ферментованих соєвих бобів - натто.
Пребіотичні продукти, які містять розчинну клітковину, живлять кишкові бактерії, підтримуючи кишковий баланс. Це банани, топінамбур, часник, гриби.
Нежирна білкова їжа рослинного, так і тваринного походження сприяє хорошому здоров’ю кишківника. Приклади такої їжі: чорні боби, грецький йогурт, тофу, біле м'ясо курки.
Продукти, багаті на клітковину, яка допомагає полегшити процес травлення та активно вбирає воду. Рекомендоване щоденне споживання клітковини становить від 22 до 34 г на день для дорослих. Деякі приклади продуктів, багатих клітковиною: авокадо, буряк, насіння чіа, зелені листові овочі.
Протизапальні продукти, які допоможуть набагато краще справлятися з проблемами шлунка. Корисні протизапальні продукти: ягоди, жирна риба, фенхель, імбирний чай.
Щоб завжди почувати себе добре намагайтеся уникати таких продуктів:
-
фаст-фуд;
-
гостра їжа;
-
алкоголь.
Наш організм використовує поживні речовини, які поглинає кишківник через їжу, яку ми споживаємо, для отримання енергії. Ви матимете відмінне самопочуття, якщо дотримуватиметеся формули здорового харчування від Оксани Скиталінської, про яку ми розповідали раніше.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.