Про "режим бджілки” та харчування у період хронічного стресу — поради лікаря Лакусти
Лікар-дієтолог Тетяна Лакуста розповіла про особливості харчування під час хронічного стресу
Чимало людей заїдають стрес, або взагалі сидять голодом. Обидві реакції негативно впливають на здоров'я. Раніше ми писали, які продукти не можна вживати перед сном, а тепер розкажемо, як харчуватися у період хронічного стресу.
Лікар-дієтолог Тетяна Лакуста розповіла, як правильно їсти, коли людина перебуває в стресі. Експерт зауважила, що в першу чергу потрібно регулярно їсти, тому що “ми — не рослинки, і не харчуємось енергією Сонця”.
Зі слів лікарки, попри безсоння, тривогу, знесилля та хронічні переживання потрібно регулярно їсти. Саме в такий період змінюється апетит і може виникнути режим “бджілки”.
Додала, що в стані хронічної тривоги часто хочеться їжі для радості. А це — солодощі та мучне. Що робити, аби не було шкоди організму? Знову ж таки — їсти. Інакше можуть бути зриви до переїдання.
Регулярна їжа потрібна і в стані виснаження та перевтоми. Як би не здавалося важко, потрібно примусити себе нормально поїсти. Це ж стосується і самоконтролю. Ніхто не піклується про дорослих, чи вони їли.
Зі слів Лакусти, спочатку потрібно поїсти нормальну їжу, поки ви не відчуєте ситість. А потім можна побалувати себе десертом. Не робіть перекуси через голод — налаштуйте регулярне харчування.
Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳я, розміщена на сайті ХОЧУ, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳ям, зверніться до лікаря.
Раніше ми писали про базову їжу. Лікар-дієтолог розповів, які продукти і страви можна заморозити наперед, аби зекономити час на їхньому приготуванні.