Голодувати, щоб схуднути чи набрати ще більше жиру? Які можуть бути наслідки для організму

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото порожня тарілка
Фото: Thought Catalog / Unsplash

Голодування задля схуднення може мати швидкий результат, але негативні наслідки

Безліч жінок прагнуть схуднути до конкретної події та застосовують різноманітні методи для результату . Схуднути за тиждень, місяць чи три можливо, проте для організму це досить великий стрес і ризик.

Відмова від їжі сприяє втраті не жирових клітин та голодування сповільнює метаболізм. Проте важливо знати, що жирові клітини нашого тіла безсмертні і їх кількість ніколи не зменшиться, вони можуть тільки збільшуватися або зменшуватися в розмірі. А ось клітини наших не жирових тканин - скелетних м'язів, внутрішніх органів і систем - можуть гинути, розповідає фітнес-тренер і дієтолог Ірина Касянова.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Клітини нашого організму потребують постійного припливу цілого комплексу поживних речовин, більшу частину яких ми отримуємо зі збалансованого харчування. Вони забезпечують нормальну життєдіяльність клітин, безперервність оновлення клітинного матеріалу та вироблення всіх необхідних для життєдіяльності біоречовин: гормонів, ферментів і т. п.

У випадку, коли поживні речовини перестають надходити - перше, що робить наш організм - гальмує швидкість хімічних реакцій, в яких ці поживні речовини беруть участь, тобто уповільнює метаболізм, який закладений вже в кожній клітині нашого тіла та допомагає виживати при нестачі їжі.

Другий механізм виживання при недоїданні - перехід на ендогенне харчування. Білки “вилучаються” з м'язових структур, мінеральні речовини, в основному, з кісткової тканини, вітаміни, частково, з печінки. Тоді організм починає сам себе “поїдати”, щоб швидко не загинути від нестачі їжі та виснаження.

Зазвичай, у більшості випадків після припинення голодування людина ще більш схильна до набору ваги, точніше, ЖИРУ. Тому, як бачимо, голодування задля стрункості фігури - зовсім не найкращий варіант, адже практично завжди втрачені кілограми повертаються, та приводять з собою “друзів”.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Якщо є бажання схуднути краще не вдаватися до радикальних метолів, а для початку, переглянути свої харчові звички. Можливо ефект ховається у вашому бажанні ласувати після півночі чи вживати багато фастфуду.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.