Життя без залежності від цукру: як змінитися організм без солодощів

Дієти та харчування
920
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

На фото цукор і солодощі
Фото: колаж Хочу!

Щоб звикнути жити без цукру необхідно лише один місяць

Цукор негативно впливає на організм людини і викликає залежність, тому його потрібно замінити . Людина, яка вживає цукор регулярно, зазвичай страждає від браку енергії через стрибки глюкози. цукор є хорошим середовищем для розвитку та поширення хвороботворних бактерій та грибків, які погіршують мікрофлору кишківника та порушують всмоктування кальцію та фосфору.

Давати цукор варто дозовано, а найкраще взагалі відмовитися від нього і намагатися привчати дітей до смаку натуральних солодощів. Доза цукру, яка є безпечною, становить всього 20 грамів на добу, розповідає для village лікар-дієтолог Каріна Дейнеко.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Чим замінити цукор в раціоні

  • пастила;

  • сухофрукти;

  • фрукти

Найкращі солодощі – це свіжий сезонний фрукт, який містить багато клітковини. Але на день їх краще споживати не більше ніж 300 г. Важливо, що не варто з фруктів робити соки, фреші та смузі. Тому що швидке всмоктування фруктози та глюкози дає різкий стрибок останньої в організмі. І бажання солодкого швидко повертається.

Який ідеальний час для вживання солодкого

Найкраще вживати фрукти до 15.00. Тоді вуглеводний обмін максимально активний, і, якщо ми не хочемо погладшати, краще не їсти фрукти після обіду. Перезавантаження смакових рецепторів відбувається за 20-30 днів, тому цього часу вистачить, щоб позбутися цукрової залежності.

Які зміни відбудуться, якщо припинити вживати цукор

  • Зникне відчуття постійного голоду;

  • нормалізується рівень цукру в крові;

  • організм почне нормально функціонувати і засвоювати більше поживних речовин;

  • втрата кілограмів та зменшення об’ємів тіла;

  • покращиться колір шкіри, зникнуть висипи;

  • печінка почне працювати в здоровому режимі.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Але цукор це не лише білі кристали, які ми щедро додаємо у чай. Цукор може ховатися за різноманітними назвами на етикетках, тому варто бути дуже уважними.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.