Їсти все чи обмежувати калорії? Як не набрати зайві кілограми під час літньої відпустки

Дієти та харчування
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

Правила харчування у відпустці
Поради щодо харчування на відпочинку. Фото: 1zoom

Як не поправитися під час відпочинку рекомендує нутриціолог

Люди з нетерпінням очікують літньої відпустки. Адже це чудова можливість активно відпочити, набратися сил та зарядитися позитивними емоціями і енергією на цілий рік. Тепле море, засмага на пляжі, смачні страви та вишукані напої додадуть позитиву та - обережно - зайвих кілограмів. Як не набрати зайву вагу та не зіпсувати настрій від відпочинку, поговоримо далі.

Зміна клімату та харчових звичок часто може бути стресом для організму. Правильні рекомендації щодо вживання їжі під час відпустки надає нутриціолог, Health-коуч Інна Дубровіна.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Порада №1

Потрібно бути готовими, що ідеального розпорядку та звичного раціону на відпочинку не буде. Але не панікуйте. Пробуйте нові страви, насолоджуйтеся ними, але робіть це обізнано і прислухайтеся до сигналів свого тіла щодо голоду і насичення. Пам’ятайте про баланс білків, жирів та вуглеводів на своїй тарілці.

Якщо з’їли якийсь жирний десерт, наступний прийом їжі просто обмежте жири у раціоні,
рекомендує нутріциолог

Порада №2

Чітко дотримуйтеся проміжків між основними прийманнями їжі: має бути мінімум 3,5-4 години. Відмовтеся від перекусів, а між сніданком, обідом і вечерею вживайте лише воду. Якщо сніданок вийшов дуже об’ємний - обід можна пропустити.

Порада №3

Кожне приймання їжі має бути за правилами гарвардської тарілки. Половина тарілки має містити зелень та овочі, чверть - це м’ясо, білок, риба, яйця, морепродукти, а інша - складні вуглеводи: крупи, макарони чи цілозерновий хліб.

Порада №4

Контролюйте розміри своєї порції. Найкраще використовувати правило долоні.

Порада №5

Якщо матимете можливість - мінімізуйте вживання алкоголю, надавайте перевагу чистим напоям, а не коктейлям. Пам’ятайте, здорової норми алкоголю - не існує.

Порада №6

Багато і активно рухатися. Обирайте дослідження нових місць замість безцільного лежання на пляжі.

Порада №7

Пам’ятайте про важливість сну . Адже саме у ві сні організм спалює зайві кілограми.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми розповідали, яка правильна формула здорового харчування. Що потрібно знати про здорову їжу, розповідаємо тут.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.