Зранку, ввечері чи цілий день? Який час доби ідеальний для занять спортом

Фітнес
1 237
Іванна Кульбіда

Іванна Кульбіда

Редакторка стрічки новин

жінки займаються груповою зарядкою
Фото: odessa-life

Правильно обирайте час для фізичних тренувань

Час, який ви обираєте для занять фізичною активністю має значення для здоров'я та довголіття. Ранкова зарядка спрямована на спалення жиру, заняття пообідні здатні знизити ризик передчасної смерті.

Фізична активність приносить користь для самопочуття у будь-який час доби. Найкращий час для тренування залежить від того, чого саме ви прагнете від вправ, розповідає washingtonpost.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Понад 90 тис. жінок та чоловіків брали участь у великому дослідженні, яке визначило, що заняття вправами після обіду знижують ризик передчасної смерті та сприяють довголіттю. 

Інші дослідження довели, що люди, які займаються спортом рано вранці значно краще втрачають жирові відкладення, ніж у інший час доби. Нове дослідження, яке було опубліковане в журналі Nature Communications досліджувало 92 139 людей різної статі,  які приєдналися до UK Biobank, та носили протягом тижня трекер активності. 

Вчені виявили, що люди, які найчастіше займалися помірною або інтенсивною фізичною активністю, жили довше, ніж ті, які рідко тренувалися, незалежно від часу доби.

Також виявилося, що люди, які тренувалися між 11:00 і 17:00 або розподіляли активність на весь день, мали менше шансів передчасно померти від хвороб серця чи інших причин (крім раку), ніж люди, які в основному займалися спортом до 11:00 або після 17:00.

Якщо ви хочете спалювати трохи більше жиру з кожним тренуванням і повільно зменшувати запаси жиру у вашому тілі, можливо, є переваги в тренуваннях до полудня. Але якщо ваша головна мета — більше життя, то встаньте і більше рухайтесь у другій половині дня, якщо це можливо. Але найголовніше - просто встати і рухатися, 
підсумовують автори дослідження.
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми писали, яке важливе значення має розтягнення і охолодження після тренувань. Не забувайте це робити, щоб зняти кріпатуру та полегшити біль у м'язах.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.