Здоров'я та кава: Уляна Вернер розповіла про бонуси та ризики кавоманії

Здоров'я
Софія Мельник

Софія Мельник

Редакторка стрічки новин

Кава - надзвичайно популярний напій, який щодня споживається мільйонами людей по всьому світу. Вона має свої бонуси та ризики для здоров'я, і важливо розуміти, як саме вона впливає на наш організм.

Про це спеціально для HOCHU.ua розповіла лікарка та популярна українська health-експертка Уляна Вернер. Тож далі про всі ризики та бонуси споживання кави - з перших вуст!

Здоров'я та кава: Уляна Вернер розповіла про бонуси та ризики кавоманії - фото №1
instagram.com/ulyana.verner
Related video
ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Корисні властивості кави:

  • Бадьорість та енергія: кава містить кофеїн, який може підняти рівень бадьорості та покращити концентрацію уваги.

  • Антиоксиданти: вона містить антиоксиданти, які допомагають боротися зі стресом та запаленням.

  • Кава і здоров'я серця: між споживанням кави та здоров'ям серця існує складний зв'язок. Можливі корисні аспекти кави включають зменшення ризику хронічних захворювань серця, але велика кількість кофеїну може підвищити артеріальний тиск.

  • Кава та здоров'я кишківника: кава може впливати на мікрофлору кишківника та сприяти її розвитку. Деякі дослідження вказують на зв'язок між споживанням кави та поліпшенням здоров'я кишківника.

Кому не варто споживати каву:

  1. Вагітним: велика кількість кофеїну може бути шкідливою для ембріона та пов'язана з ризиком передчасних пологів та низькою вагою новонароджених.

  2. Людям з аритмією серця: кава може сприяти підвищенню серцевого ритму, що небезпечно для осіб із серцевими аритміями.

  3. Людям зі схильністю до тривожних станів: велика кількість кофеїну може посилити стан тривожності.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Здоров'я та кава: Уляна Вернер розповіла про бонуси та ризики кавоманії - фото №2
freepik

Загальні рекомендації щодо споживання кави:

  • Міра важлива: споживайте каву з обережністю і не перевищуйте рекомендовану добову норму, яка становить приблизно 400 мг кофеїну (еквівалентно 3-4 чашкам кави).

  • Звертайте увагу на своє тіло: якщо ви відчуваєте негативні ефекти від споживання кави, розгляньте зменшення її споживання або заміну іншими напоями.

  • Контекст важливий: споживання кави в поєднанні зі здоровим способом життя та раціональним харчуванням може мати позитивний вплив на ваше здоров'я.

  • Кава може мати певні корисні властивості, але її споживання повинно бути ретельно виваженим, особливо для людей зі специфічними станами здоров'я. Пам'ятайте про власне тіло і дослухайтеся до його сигналів, коли збираєтеся випити чергову чашку цього ароматного напою.

Також спеціально для читачів HOCHU.ua Уляна Вернер розробила секретний гайд"Як боротися з безсонням: корисні поради для поліпшення сну". Він допоможе вам більш ефективно та легко розпочати свій шлях у здоровому та корисному харчуванні.

Важливо: вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров'я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Також раніше ми розповідали, чи можна пити каву з їжею. Популярний лікар-дієтолог розповів про наслідки такої звички і чи дійсно вона настільки безневинна, як здається.

Головне фото: freepik