Всесвітній день бігу: кому не можна бігати, і чи корисний біг взагалі — відповідь експерта

Здоров'я
Дарія Кириленко

Дарія Кириленко

Редактор стрічки новин

Експерт розповів,. кому не можна бігати
Чи корисний біг, фото створене за допомогою ШІ, ghasoub

Лікар розповів про користь і шкоду бігу

Не всі люди люблять бігати, але є такі, котрі готові заради пробіжки прокидатися о 5 ранку, аби встигнути перед роботою. Медики мають неоднозначні відповіді щодо користі бігу. Головне — аби людина почувала себе комфортно під час заняття таким спортом, і щоб усе було в міру. Раніше ми писали, як правильно охолоджуватися влітку, а тепер розкажемо, чи корисний біг.

Біг підходить не всім, розповів лікар-терапевт Володимир Ткаченко для tsn.ua . Зі слів медика, людям за 60 не варто бігати, оскільки це може нашкодити серцю та опорно-руховому апарату.

Медик розповів, чи може нашкодити біг
Міфи про користь і шкоду бігу, фото: roxanawilliams1920
Related video

У такому випадку підійде легка ходьба, яка зміцнить суглоби та міжхребетні диски. Що ж стосується бігу як виду спорту, перед ним потрібна правильно підготовка.

Спочатку треба зняти спазми, для цього допоможуть масажі. Інакше суглоб може бути затиснутий спазмами і не виділятиме достатньої кількості синовіальної рідини, яка дозволяє йому відновлюватися. Окрім цього, також треба хоча б двічі на тиждень займатися ходьбою,
—зазначив Володимир Ткаченко.

Раніше ми писали, чи можна займатися спортом під час критичних днів. Експерт спростував чимало міфів, які стосуються даного питання.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.