"Чи можна пити каву з їжею?": популярний лікар-дієтолог розповів про наслідки такої звички
В багатьох кафе і ресторанах до кави подають склянку води. Це робиться, щоб напій не вимивай кальцій. А що ж стосується заліза? Раніше ми писали, чи може кава попередити онкологічні захворювання, а тепер розкажемо, як цей напій впливає на інші мікроелементи організму.
Лікар-дієтолог Тетяна Лакуста розповіла, чи дійсно кава може вимивати з організму залізо. Зі слів медика, нині анемію мають чимало людей. Найбільш уразливі верстви населення — це вагітні жінки та діти.
Експерт зауважила, що каву споживає 70 — 80 % людей. Решта віддають перевагу чаю, какао, трав'яним чаям та воді. Склад кавового напою дійсно впливає на кількість заліза в організмі.
— зазначила лікар.
Додала, що згідно з дослідженнями, не лише кава вимиває залізо. До списку увійшли:
-
М’ята — знижує на 73%
-
Чорний чай — знижує на 79 — 94%
-
Липа — знижує на 52%
-
Вербена — знижує на 59%
-
Ромашка — знижує на 47%
-
Кава — знижує на 40 %⠀
— підкреслила Тетяна Лакуста.
⠀
Резюмувала, що це і пояснює анемію в жінок при наявності звичайної менструації. У них сильно знижується кількість заліза. Тому лікар порекомендувала раз на рік робити аналіз на феритин і загальний аналіз крові.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.⠀
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи корисно пити сирі яйця. Експерт розповіла, коли взагалі корисно їсти яйця, і в якому вигляді.
Фото: pixabay.com