Перестали їсти вуглеводи, тренуєтесь щодня, а вага нікуди не йде? Нутриціолог дала декілька важливих порад
Спорт та правильне харчування — секрет, який приведе вас до стрункої фігури. Однак багато людей через нестачу знань починають тренуватися до втрати свідомості та обмежувати себе в їжі. Ми вже писали про те, які продукти мають бути в холодильнику у здорової людини, а в цьому матеріалі розповімо вам, чому після тренувань збільшується вага, якою є норма зниження ваги, а ще чи можна їсти вуглеводи та жири, якщо ви хочете схуднути.
Нутриціолог Катерина Крупкіна розповіла в нещодавньому інтерв'ю Раміні Есхакзай про те, чому після тренування може збільшуватися вага та яка взагалі норма зниження ваги. За словами лікаря, в першу чергу, це пов'язано з тим, що ми забираємо в себе джерела енергії та не даємо організму час адаптуватися до нового способу життя.
— розповідає Катерина.
Чому не можна відпрацьовувати їжу спортом?
Багато людей думають, що зайвий шматочок тістечка потрібно швиденько відпрацювати в спортзалі. Здивуємо вас, але краще так не робити. Багато виснажливих тренувань не завжди позитивно впливають на нашу фігуру та здоров'я.
— говорить нутриціолог.
Також експерт розповіла, про демонізацію жирів та вуглеводів. Вона зазначила, що коли почалася хвиля популярності спорту, більшість людей прислухалися до порад тренерів, а не лікарів:
Навіщо нам потрібні жири? Для того, щоб гарно працював мозок, утворювалися нові гормони репродуктивної системи та стресу. Жири — це також пластична та захисна функція. Якщо ми вилучаємо жири, то маємо проблеми зі здоров'ям.
Для чого нам потрібні вуглеводи? Перш за все для енергії. Коли ми не їмо вуглеводи, організм бере енергію з інших елементів, наприклад, перетворювати білок на вуглеводи. І в цей час білок не виконує свою функцію, через що в нас починає випадати волосся, псуватися шкіра, погіршується травлення, погано засновуються вітаміни, відсутній достатній рівень енергії.
Також лікар відповіла на питання про те, якою є норма зниження ваги. Перший тиждень це можуть бути 1-2 кг, а потім норма становить 1% від маси тіла в тиждень.
— додає лікар.
Важливо: вся інформація медичної тематики, розміщена на сайті HOCHU.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема прийому тих чи інших препаратів, може давати лише фахівець. Якщо у вас проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря.
Також раніше нутриціолог розповів про емоційний голод та його вплив на людину. Дізнайтеся, чому небезпечно отримувати задоволення від їжі.