Набряки перед місячними: нормальне явище чи треба бігти до лікаря?

Здоров'я
Катерина Грисюк

Катерина Грисюк

Журналістка

Засмучена дівчина сидить на ліжку, зображення
Фото створене ШІ для Хочу!

Краще переконатися, що все гаразд, ніж потім бігати між лікарями

Нерідко коливання менструального циклу викликають дискомфорт та проблеми . Найчастішою з них є набряки, набір ваги та біль у грудях. У певні періоди життя кожна жінка відчуває ті чи інші симптоми ПМС. Однак, чи дійсно все це — нормально?

Про найпоширеніші причини набряків перед місячними у своєму Instagram розповідає гінеколог Ганна Ролдугіна . З її допомогою ми з'ясували, чи це явище нормальне, чи треба бігти до лікаря.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:
Related video

Жінки часто помічають як збільшення грудей, а й обхватів талії і навіть рук. З настанням менструації поступово все проходить. Через надлишок рідини в організмі може виникати головний біль.

Причини появи набряків перед місячними

Тампони та квітка, фото
Фото: depositphotos.com

У всьому винні гормони! Їхні коливання нормальні, але можуть викликати неприємні симптоми, викликаючи порушення працездатності, розбитість, дратівливість. Ось що відбувається коротко у другій фазі циклу, напередодні менструації.

Велика кількість естрогену

Він здатний утримувати натрій в організмі. Натрій потрапляє до нас зі звичайною сіллю.

Нестача прогестерону

У комбінації з високим естрогеном такий дефіцит лише посилює набряки.

Пролактин

Він робить приблизно те саме, що й естроген. Натрій затримується в організмі, і жінка зауважує, що звичні речі, які сиділи на ній добре, за розміром більше не підходять.

❗️Але у набряків можуть бути інші причини, наприклад, захворювання нирок і судин.

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Як вирішити проблему з набряками напередодні критичних днів

Ви можете зробити деякі прості речі, щоб набряки не виникали перед місячними або були набагато рідшими. Для цього вживайте менше:

  • солі;

  • жирного;

  • гострих продуктів.

Усі шкідливості слід максимально обмежити. Дотримуйтесь здорового раціону, з балансом білків, жирів та вуглеводів, без маринадів, спецій, солодкого.

Також не варто забувати про питний режим. Рідини потрібно пити достатньо, але лише у першій половині дня.

Саме такі поради дає гінеколог Олена Бартловська у своєму Instagram. Вона також рекомендує не забувати про піші прогулянки та йогу, щоб можна було полегшити свій стан. Але краще уникати перевернутих асан. Вона стверджує: усі ці неприємності тимчасові.

Красива дівчина з квітами в руках, фото
Фото: freepik.com

Лікар, як і її колега, робить акцент на ролі гормонів: коли естрогену багато, а прогестерону мало, виникають набряки. І тоді улюблені джинси можуть стати малими, виникає здуття кишківника, апетит підвищується. До речі, причиною підвищеного апетиту лікар називає не лише прогестерон, а і серотонін. Нерідко перед менструацією можуть виникати проноси чи закрепи, тому варто звернути особливу увагу на харчування. 

ДІЗНАЙТЕСЬ БІЛЬШЕ:

Раніше ми також розповідали, чи можна відстрочити місячні без шкоди для здоров’я. Ділимося думкою та кваліфікованими порадами лікарів, які можуть стати вам у пригоді.

Важливо

Вся інформація медичної тематики та інформація, що стосується здоров׳‏я, розміщена на сайті Хочу.ua, має виключно інформаційний характер і не є медичними порадами. Будь-які поради медичного характеру, зокрема щодо прийому тих чи інших препаратів, може давати тільки фахівець. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров׳‏ям, зверніться до лікаря.